Obwieszczenie o terminie dodatkowego opisu i oszacowania wartości nieruchomości położonej w Dobrym Mieście przy ul. Grunwaldzkiej 15/23 - 15 maja 2025 r.

Obwieszczenie o terminie dodatkowego opisu i oszacowania wartości nieruchomości położonej w Dobrym Mieście przy ul. Grunwaldzkiej 15/23 - 15 maja 2025 r.

Obwieszczenie o terminie dodatkowego opisu i oszacowania wartości nieruchomości położonej w Dobrym Mieście przy ul. Grunwaldzkiej 15/23 - 15 maja 2025 r.

Szanowni Państwo,

podaję do publicznej wiadomości, że w sprawie egzekucji prowadzonej do majątku

Pani Teresy Balińskiej i Pana Tomasza Balińskiego

dodatkowy opis i oszacowanie nieruchomości, w skład której wchodzi

- lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 47,00 m² położonyw Dobrym Mieście przy ul. Grunwaldzkiej 15/23 wraz z pomieszczeniem przynależnym (piwnicą), dla którego Sąd Rejonowy w Olsztynie VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr OL1O/00056501/2 wraz z udziałem w wysokości 1/45 w działce gruntu nr 443 o powierzchni 691 m2 na której posadowiony jest budynek oraz udziałem w wysokości 1/45 w części budynku i urządzeniach, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali, - udział 190 w użytkowaniu wieczystym zabudowanej działki nr 446 o powierzchni 7184,00 m² położonej w Dobrym Mieście przy ul. Grudziądzkiej 15, dla której Sąd Rejonowy w Olsztynie VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr OL1O/00037076/4 zostanie przeprowadzony 15.05.2025 r. o godz. 11:00 w siedzibie Urzędu Skarbowego w Olsztynie przy Al. M. J. Piłsudskiego 59 (pokój 316) i zakończonysporządzeniem protokołu dodatkowego opisu i oszacowania wartości ww. nieruchomości [1]

Organ egzekucyjny wzywa wszystkich uczestników, o których nie ma wiadomości, oraz inne osoby, które roszczą sobie prawa do nieruchomości i jej przynależności, aby przed ukończeniem opisu zgłosiły swoje prawa.

Pouczenie

Wszyscy uczestnicy postepowania mogą wnieść do organu egzekucyjnego zarzuty do opisu i oszacowania wartości nieruchomości w terminie 14 dni od dnia ukończenia opisu i oszacowania wartości nieruchomości, tj. do 29.05.2025 r. [2]

Podstawa prawna

1.  art. 110o § 2 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym
w administracji (j.t. Dz.U. z 2025 r. poz. 132)

§ 1. O terminie opisu i oszacowania wartości nieruchomości organ egzekucyjny zawiadamia znanych mu uczestników postępowania egzekucyjnego.

§ 2. Organ egzekucyjny wzywa ponadto, przez obwieszczenie publiczne wywieszone w siedzibie urzędu skarbowego oraz urzędu właściwej jednostki samorządu terytorialnego, uczestników,
o których nie ma wiadomości, oraz inne osoby, które roszczą sobie prawa do nieruchomości i jej przynależności, aby przed ukończeniem opisu zgłosiły swoje prawa.

§ 3. Zawiadomienia i obwieszczenia dokonywane są nie później niż na 14 dni przed rozpoczęciem opisu.

2.   art. 110u § 2 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym
w administracji

§ 1. Zarzuty do opisu i oszacowania wartości nieruchomości mogą być wnoszone przez wszystkich uczestników postępowania egzekucyjnego w terminie 14 dni od dnia ukończenia opisu i oszacowania wartości nieruchomości. Na postanowienie organu egzekucyjnego w sprawie opisu i oszacowania wartości nieruchomości przysługuje zażalenie.

Pliki do pobrania

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 17.04.2025 Data publikacji: 17.04.2025 12:48 Data ostatniej modyfikacji: 17.04.2025 12:55
Autor: Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olsztynie Osoba publikująca: Danuta Przybyszewska Osoba modyfikująca: Danuta Przybyszewska
Rejestr zmian